I přes vypadnutí z domácího poháru může českobudějovické Dynamo hřát slušná forma, proti favoritovi Jihočeši odehráli rovnocennou partii. Na povedený výkon bude tým trenéra Davida Horejše chtít navázat ve Vlašimi, která aktuálně drží sérii tří výher, navíc bez inkasované branky. Zajímavý duel má svůj výkop ve středočeském městě v sobotu v 16 hodin.
FC Sellier & Bellot Vlašim
Rok založení:1922
Trenér:Martin Hašek
Hvězdy týmu:Nečas, Janda, J. Štochl
Největší úspěchy: Postup do 2. ligy (2009)

Preview

FC Sellier & Bellot Vlašim je již stálým účastníkem druhé nejvyšší soutěže. Klub úzce spolupracuje s pražskou Spartou a ve Vlašimi tak hraje řada sparťanských mladíků. Tým navíc trénuje Martin Hašek, bývalý hlavní kouč letenských. A Haškova práce je ve středních Čechách znát. Už loni to mladé mužstvo dotáhlo na osmé místo a od této příčky letos Vlašimské dělí po třetině soutěže jen horší skóre oproti Ústí nad Labem. Středočeši jsou tak devátí, mají čtrnáct bodů a hlavně skvělou formu.

Start do soutěže totiž Vlašimským tolik nevyšel, pět kol tým čekal na výhru. Navíc dvakrát padl doma, vlašimský stadion je považován za nedobytnou tvrz. Poslední tři utkání ale Haškovi svěřenci zvládli na výbornou, vyhráli v Prostějově, doma s Pardubicemi a ve Varnsdorfu, navíc bez inkasované branky. Místo sbírání bodů doma tak Středočeši patří na druhou pozici ve venkovní tabulce. Českobudějovičtí obránci si budou muset dávat pozor zejména na trojici Vyhnal – Janda – Nečas, se čtyřmi góly nejlepší střelci Vlašimi.

Poslední ligové utkání Vlašimi:
FK Varnsdorf - FC Sellier & Bellot Vlašim 0:1 (0:0)
Branka: 75. Vyhnal (pen.). ŽK: Kozma, Daníček, Jakubov – Janda, Nguyen, Reiter, Frizoni, Leiner. ČK: 74. Kozma – 78. Piško. Rozhodčí: Dresler – Kříž, Vít. Diváků: 525.
Sestava Vlašimi: Nguyen – Breda, Štochl, Piško, Vondra - Reiter, Kulhánek, Hašek (88. Jícha), Janda (46. Frizoni) - Vyhnal, Nečas (82. Leiner).

Dynamo sice v poháru přišlo o letošní domácí neporazitelnost, proti Spartě ale Jihočeši podali srdnatý výkon, který se musel čtyřem a půl tisícovkám diváků líbit. Po bezbrankové první půli sparťané rozhodli během čtyř minut na startu druhého dějství, v závěru pak stačil už jen snížit Ivo Táborský. „Pohár se Spartou nám nemůže vzít síly! Trénujeme poctivě, jsme silní a vyhrajeme,“ je přesvědčen ofenzivní univerzál Dynama Táborský.

V tabulce jsou Jihočeši po třetině soutěže třetí o dva body za druhým Baníkem, o čtyři za Olomoucí. Naopak o dva body zpátky oproti Dynamu jsou Opava a Znojmo. Po poháru dělá trenéru Horejšovi starosti zdravotní stav Pavla Nováka, který ve středu nedohrál. V poháru nenastoupili Kalod s Klesou a také Pešek s Čavošem, kteří budou čerství. Ve hře je i start Jiřího Kladrubského, který se nečekaně představil už proti Pražanům v poháru. S Vlašimí mají Jihočeši vyrovnanou bilanci 1-2-1, když jediná výhra přišla právě ve středních Čechách v postupové sezoně. Vzájemné duely v uplynulé sezoně orámovaly ročník 2015/16, na úvod se ve Vlašimi hrálo 1:1, odveta na jihu Čech podtrhla nepovedenou sezonu Dynama (2:4).

Utkání 11. kola Fotbalové národní ligy začíná v sobotu v 16 hodin na stadionu v Kollárově ulici ve Vlašimi a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži. Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Ondřej Berka, na čarách mu budou asistovat pánové Hrabovský a Flimmel.

Předpokládané sestavy:
Vlašim: Nguyen – Breda, Štochl, Frizoni, Vondra - Reiter, Kulhánek, Hašek, Janda - Vyhnal, Nečas.
Dynamo: Křížek – Klesa, Šourek, Novák (Bederka), Funda – Čermák, Čavoš – Pešek, Benát, Táborský - Kalod.