Byl samý úsměv a jak pak by také ne. Jakub Hora odehrál povedený zápas, jeden z nejlepších v černobílém dresu. V 11. minutě vstřelil jediný gól zápasu, od 38. minuty hrál netradičně na pravém kraji obrany. Měl obrovskou chuť, bylo ho plné hřiště. I díky němu Dynamo porazilo Baník 1:0.

Porazili jste Baník, navíc jste dal vítězný gól, takže můžete být plně spokojen.
Určitě. Letošní jediný gól jsem dal v Brně, kde to bylo na 2:2. A kluci mi v kabině říkali, že bych mohl dát i vítězný. Teď se mi to povedlo a zaplaťpánbůh za to. Ale kdybychom dali gól na 2:0, tak mohl být větší klid.

Vaše branka padla už v 11. minutě. Věřil jste už tehdy, že vaše branka bude stačit na vítězství?
Je to těžké, ale museli jsme pořád věřit, že to uhrajeme. Ostrava nás pak zatlačila, měla některé šance, ale my jsme měli přidat druhý gól. Ale máme tři body, na to se už nikdo ptát nebude.

Na gól vám asistoval váš velký kamarád Aleš Hanzlík. Jak se mu revanšujete?
Poděkoval jsem mu už na hřišti. A nic speciálního asi nebude, uvidíme (usmívá se).

Chtěl jste takhle hlavičkovat při rozhodujícím momentu celého večera?

Jakub Hora při pozápasové děkovačce s fanoušky
Ani jsem nemířil tolik k tyči. Snažil jsem se trefit branku, ideálně tam, kde nestál gólman. A povedlo se.

Kromě vaší branky jste byl blízko gólu ještě jednou, když na začátku druhé půle vaší střílený centr skončil těsně vedle. Střílel jste nebo centroval?
Chtěl jsem vystřelit, ale viděl jsem, že mi tam nabíhá Linč (Zdeněk Linhart, pozn. autora), tak jsem věřil, že by to mohl škrtnout. Ale tečoval to bek Baníku. Škoda, mohl to být druhý gól.

Po vedoucím gólu jste se hodně zatáhli. Bylo to záměrné?
Trošku ano. Ostrava vyhlašovala, že sem přijede hrát na brejky. Věděli jsme, že Štěpán je hodně rychlý, čekali jsme, že bude hrát Kukec, který má výbornou techniku. Takže jsme se trošku zatáhli a na brejky hráli my. A vyšlo nám to.

Podržel vás i Zdeněk Křížek v brance, který vytáhl několik těžkých zákroků.
Kříža nás drží každý zápas. Někdy pak dostane čtyři góly, ale další čtyři ještě chytí. Daří se mu a dnes to jenom potvrdil.

Nechali jste rozehrávat Kašeho a kryli jste si Stronatiho. Tenhle systém fungoval, že?
Ze začátku jsme nechávali hrát Stronatiho, ale trenéři viděli, že si dokáže poradit. Tak pak začal hrát Kaše, ten kopal dlouhé míče, které jsme většinou dobře bránili.

Od konce první půle jste hrál místo Michala Klesy pravého obránce. Už jste někdy zkoušel tento post?
V týdnu jsme hráli modelové utkání s dorostem a připravovali jsme se na tuto variantu, protože start Michala Klesy byl trošku nejistý. Tam jsem si to zkoušel, ale hrát takhle skoro celý zápas pro mě byla novinka. Ale Lengy (Roman Lengyel, pozn. autora) na mě trošku mluvil a myslím, že jsem to celkem zvládl. Sice mě to hodně táhlo dopředu, ale trenéři na mě furt volali, ať radši bráním (směje se).

Jsou to pro vás hodně důležité body, ne?
Hrozně důležité. Chtěli jsme přezimovat s patnácti nebo šestnácti body. Jedeme na Spartu a pak máme doma Teplice, které venku nehrají tak dobře. Tudíž bychom mohli útočit na nějakých osmnáct bodů, proč by ne.

Porazili jste čtvrtý Baník, za dva týdny hrajete na Spartě. Troufnete si i na další soupeře z horních pater tabulky?
Já si třeba troufnu (směje se). I když budeme mít asi hodně defenzivní taktiku. Ale nemáme na Spartě co ztratit. Všichni víme, že Sparta s Plzní je v současné době někde jinde, a když tam překvapíme, tak to budou bonusové body. Musíme předvést nadstandardní výkon, mít trošku štěstí a oni se špatně vyspat.

Dynamo urvalo s Baníkem důležité tři body (8.11.2014)

Českobudějovické Dynamo vydřelo důležité tři body v domácím duelu s ostravským Baníkem. Jihočeši zvítězili 1:0, když se o jediný gól postaral v 11. minutě Jakub Hora po přesném centru Aleše Hanzlíka. Ostrava měla míč častěji na kopačkách, ale Dynamo se dobře bránilo, podnikalo rychlé brejky a cenné tři body vydřelo.