Jednou z ústředních postav zápasu proti Mladé Boleslavi se stal středopolař Petr Benát. Zkušený čtyřiatřicetiletý fotbalista byl u obou gólů budějovického týmu. Při tom prvním doputoval balon k zakončujícímu Jaroslavu Machovcovi a druhý zaznamenal Petr Benát sám.
Petr Benát v zápase proti Boleslavi

Petře, souhlasíte s tím, že výhra nad Boleslaví byla vítězstvím vůle?
Hlavně ve druhém poločase jsme se semkli a měli jsme tam i v deseti snad více šancí než soupeř. Vítězství to bylo ubojované, ale zasloužené. Ty body jsme potřebovali jako sůl a díky bohu jsme je získali.

Nezdálo se vám, že hosté přestali trochu po vyloučení Podstavka hrát?
Ono se to občas stane, že tým hrající v deseti lépe zformuje defenzivu a ta snaha se ještě zvýší. Asi jsme se opravdu ještě více semkli a chtěli jsme hlavně dohrát poločas na 1:1. V kabině jsme si dali potom ještě nějaké další pokyny, řekli jsme si, že se nějaké náznaky šancí určitě objeví a že máme spoléhat na brejky. To se potvrdilo.

Hráli jste více než hodinu v deseti, bylo to po fyzické stránce hodně náročné?
Bylo to strašné. Na běhání to bylo úplně hrozné, ale důležité je, že jsme to zvládli. V záloze jsme vytvořili takovou řadu, která se v lajně dobře posouvala a nedovolili jsme soupeři rozehrávat kolmé přihrávky mezi obránce. V defenzivě podal také super výkon Pavel Novák, který nastoupil do rozběhnutého zápasu a zvládl to skvěle.

V prvním poločase jste rychle prohrávali, ale dokázali jste také bleskově vyrovnat. Vy osobně jste se na první brance podílel.
Na hranici vápna jsem se dostával k míči a už jsem si myslel, že tu střelu mám a že budu moci zakončit. Jenže mi tam do toho skočil nějaký bránící hráč a balon se odrazil k Machymu a ten to krásně trefil. Je vidět, že se vrací do staré formy, a to je jen dobře.

A co říci k druhému gólu, který jste vstřelil vy osobně?
Samozřejmě jsme věděli, že se nebudeme moci vrhat do útoku v nějakém velkém počtu. Při tom gólu tam byli asi dva nebo tři hráči a další byli pak ve vápně. Tam to po centru propadlo, já jsem s tím trochu počítal a rovnou jsem si říkal, že to budu dávat k té pravé tyči.

Je to příjemný pocit dát rozhodující zápas v takovémhle utkání?
Já jsem po skončení zápasu hlavně hrozně unavený. Určitě jsem rád, že jsem dal ten důležitý rozhodující gól, ale daleko větší radost mám z toho, že jsme ten zápas vyhráli.