V prvním zápase zimní přípravy si zahrál také Petr Benát, který nastoupil za stavu 0:1 do druhého poločasu převážně s partou mladých hráčů. Přestože byli fotbalisté Dynama po velmi náročném kondičním soustředění v Novém Městě, odehráli proti Táborsku dobrý zápas. Přestože prohráli 1:2, vytvořili si řadu gólových šancí. Jedinou branku zaznamenal právě Petr Benát.
Petr Benát

Petře, trenér Soukup říkal, že v zápase s Táborskem jste si vůbec poprvé sáhli v přípravě na míč. Je to tak?
Byli jsme týden v Novém Městě a s balonem jsme se za celý týden vůbec nepotkali. Bylo to hodně náročné, ale to k tomu určitě patří a věřím, že nám tahle kondiční příprava hodně dala a doufám, že v jarní části sezony budeme mít natrénováno.

Na budějovické poměry jste absolvovali hodně netradiční kondiční soustředění. Co vy a běžky?
Na běžkách jsem byl naposledy někdy asi před šesti lety, kdy jsem byl ještě v Teplicích. Umím na nich, ale že bych byl nějaký extra dobrý, tak ne. Spíš to bylo o tom, abychom se na tom vydali a bylo to takové zpestření té přípravy. Bylo to lepší než vyloženě jen někde běhat po lese. Běžkování mi nevadí, ale abych ve svém volnu šel sám od sebe běžkovat, to určitě ne (s úsměvem).

O náročnosti soustředění v Novém Městě na Moravě asi není pochyb, že?
Všichni víme, že zimní příprava je důležitá prakticky pro celý kalendářní rok a Vždy je to tak, že těch prvních deset až čtrnáct dnů je hodně náročných. Trenér nás na konci soustředění chválil, že jsme k tomu všichni přistoupili zodpovědně a nyní můžeme jen doufat, že to stejně bude i v dalších fázích přípravy.

Určitě jste měli tedy radost, že jste si mohli zahrát fotbal, že?
Samozřejmě jsme byli rádi. Ale hlavně jsme byli asi rádi, že to náročné soustředění máme za sebou a že můžeme jet konečně domů. Bylo to hodně dlouhé. Před zápasem jsme vstávali v šest hodin ráno a tři hodiny jsme do Berouna cestovali autobusem, takže to bylo hodně náročné.

Utkání se vám ale moc nevyvedlo. S druholigovým Táborskem jste prohráli 1:2. Vy osobně jste do utkání nastoupil většinou s mladými hráči
Ten fotbal na umělém povrchu není nic, co bychom jako hráči měli rádi. K zimní přípravě to patří a je jen škoda, že jsme tenhle první zápas přípravy prohráli. Je škoda, že se nám nepodařilo vývoj zápasu otočit. Ve druhém poločase jsme tam měli dvě nebo tři velké šance dát gól. Jenže jsme je nedali. Teď je ale příprava na úplném začátku, tak to není zase taková tragédie.

Jediný gól Dynama jste dal vy. Bylo to po rohu, přesto se asi nedá říci, že to byl nacvičený signál, že?
Samozřejmě víme, že Ruda kope ty standardky velmi dobře. Před zahráváním toho rohu jsem ho po oku sledoval a myslel jsem si, že to bude dávat takto na vápno. Já zkusil vystřelit rovnou bez přípravy, byl tam takový chumel hráčů a ještě to tam někdo lehce tečoval a propadlo to tam.

Váš gól padl deset minut před koncem a nechybělo mnoho, abyste zápas srovnali.
Furt jsem věřil, že to můžeme nějakým způsobem otočit. Bohužel tam sice byly nějaké závary, ale šance jsme měli spíš jen v úvodu toho poločasu. Nastřelili jsme břevno a tyčku, jenže gól jsme z toho nedali. Výsledek sice není důležitý, ale výhra by určitě potěšila. Každopádně jsem rád, že ten druhý poločas byl celkem dobrý a že ho ti mladí kluci herně zvládli (s úsměvem).