Těžkou porážku vzal jako chlap a profesionál. Za nic se neskrýval, uznal, že byl soupeř lepší. Záložník Petr Benát těžko skousával vysokou prohru od Vlašimi, zato hostující Pavel Vyhnal po zápase zářil. Vstřelil dvě branky a rozhodl tak celé utkání.

Je to těžká domácí prohra, co?
Je, byl to od nás zmar a bída. Podali jsme ostudný výkon, třebaže má Vlašim kvalitní mužstvo a hraje dobře. Nicméně prohrát doma o čtyři branky je špatné. Celé jaro jsme doma trapní.

Petr Benát při zápase

Bylo na Vlašimi znát, že hraje v pohodě a daří se jí?
Jestliže vedete o dvě branky, tak se hraje o dost snáz. Soupeř přidal další dvě, hrálo už pouze jedno mužstvo. Nevím, co k tomu mám říkat. Chtěli jsme do druhé půle vstoupit aktivněji a po třech minutách dostaneme branku. Potom už hraje Vlašim natolik zkušeně, že zalezla a z brejků nás trestala.

Do konce soutěže zbývají dvě kola. Co udělat s tím, abyste dokázali v obou uspět?
Už před tímto zápasem jsme si říkali, že do toho dáme všechno a budeme se chtít i zároveň naladit na další sezonu. Hrozně mě mrzí to, že jsme doma za celé jaro nevyhráli. Na podzim nepustíme ani bod a na jaře nejsme schopni vyhrát. Soupeři si od nás pravidelně vozí body.

Cílem do dvou zápasů bude udržet se do páté příčky v tabulce?
Očekávaní před sezonou jsme měli o něco větší, ale nyní chceme alespoň tu pětku udržet. Páté místo je zřejmě v současnosti maximum, na co můžeme hrát. Máme před sebou exligové týmy z Olomouce a Ostravy, k tomu velmi silnou Opavu. Navíc Vlašim, která spolupracuje se Spartou. Bohužel, nejsme lepší než čtyři mančafty před námi.

Nečekali jsme, že budeme rozdávat takové nářezy, těší vlašimského střelce Vyhnala

Zvítězili jste popáté v řadě, v Českých Budějovicích jste vyhráli po výborné druhé půli 4:0 a vaše jarní jízda pokračuje.
Je to paráda. Máme silný kádr, ale nečekali jsme, že budeme rozdávat takové nářezy.

Když byste takhle hráli v podzimní části, tak jste nyní mohli prohánět Ostravu a Olomouc v boji o postup.
Nám se nepovedl vstup do sezony. V závěru podzimu už jsme vytvořili šňůru sedmi vítězství za sebou. Nechytli jsme začátek, ale pak jsme to začali válcovat.

První poločas proti Dynamu byl oboustranně opatrný. Duel jste ale zřejmě zlomili dvěma slepenými góly na začátku druhého dějství. Souhlasíte?
Ano. Hrozně nám pomohl první gól Hada (Vojtěcha Hadaščoka, pozn. autora), který si výborně naskočil na centr a hlavičkou to uklidil. I vzhledem k velkému horku jsme chtěli hodně držet míč a soupeře utahat, protože běhat bez míče je náročnější, obzvlášť v tomhle počasí. To se celkem povedlo, pak nám tam góly napadaly.

Vy jste přidal druhý gól, když jste trefil odkrytou branku. Nehrklo ve vás, když balon letěl do břevna a až potom se odrazil do sítě?
Přihrávka od Hada byla dost prudká. Snažil jsem se míč usměrnit do branky a se štěstím to tam o břevno padlo.

Váš druhý gól přišel po standardce Adama Kučery, kdy vás domácí obrana nechala hlavičkovat z poměrně komfortní pozice.
Mám chodit na první tyč a vyšlo to. Kůča mě krásně trefil, míč jsem jen hlavou štrejchl a spadlo to tam.

Po výhře na jihu Čech máte jisté čtvrté místo, třetí už být nemůžete. I tak ale zažíváte nejlepší sezonu v historii klubu!
Jednapadesát bodů nikdo nečekal. Jsme moc spokojeni a máme velkou radost. Ještě nám chybí dva zápasy. Když přidáme šest bodů, tak to bude bezvadné!

Vlašim potvrdila dobré výkony a odvezla si tři body (18.5.2017)

Dohrávka 25. Fotbalové národní ligy Dynamu vůbec nesedla. Jihočeský celek doma podlehl rozjeté Vlašimi, která si připsala pátou výhru v řadě. Po bezbrankové první půli začaly góly padat od 48. minuty, kdy se jako první trefil Vojtěch Hadaščok. Už o víkendu hraje Dynamo další utkání, v neděli ho čeká zápas na Žižkově.