Začínal na postu obránce, pak se vysunul na hrot. V 5. minutě si srazil míč do vlastní sítě, po chvíli si připsal asistenci při gólu Koreše. Ve druhé půli ještě vykopával míč z brankové čáry. Michal Klesa prožil hodně hektický zápas v Brně, po zápase ale bod za remízu 2:2 bral.

V průběhu zápasu jste dvakrát prohrávali, takže bod z Brna asi berete, že?
Po tom průběhu je bod spravedlivý. Oni měli nějaké šance, my trefili břevno a měli i další možnosti.

Jako střelec první branky hostí byl ohlášen Sýkora, ale vy jste si srazil míč do vlastní branky.
Sbíhal jsem tam se Sýkorou a najednou se míč objevil za Lengym. Já jsem ho chtěl odkopnout, ale byla to taková rána, že jsem poslal míč do vlastní sítě.

Michal Klesa před zápasem v Brně

Na druhou stranu o chvíli později jste si parádním centrem na Štěpána Koreše připsal gólovou asistenci.
Už v týdnu jsme si říkali, že podobné otáčení hry by na ně mohlo platit, když hrají vzadu na tři stopery. Než se stačí vrátit do pětičlenné obrany, tak tam vznikají prostory. Dostal jsem balon od Kuby Hory, vyjel jsem s ním, zvedl hlavu a viděl Koryho volného. On si s posledním obráncem krásně poradil a dal gól.

Hlavně v první půli vám dělal problém zejména Miroslav Markovič. Po změně stran jste ale přidali na pohybu a bylo to lepší.
Měli jsme problémy s přebíháním hráčů. Míra Markovič se Sýkorou nám tam pořád rotovali a chvíli trvalo, než jsme se domluvili, jestli s tím Sýkorou budu chodit nebo budu čekat v prostoru. Pak jsme se s tím srovnali a už to bylo dobré.

Vy jste začal zápas na pozici pravého obránce, pak jste zamířil do zálohy a pak do útoku. Je to tak?
Od začátku jsem hrál beka, pak jsem šel na hrot. Když pak vystřídal Linč, tak jsem zůstal na hrotu sám.

Trénovali jste podobnou variantu, že byste se mohl přesunout na hrot?
Ne. Původem jsem útočník, pak jsem začal hrát pravého záložníka a teď jsem na beku. Nedělá mi to problém hrát na jakémkoliv z těchto postu.

Ve druhé půli jste vykopával po brejku hostí míč z brankové čáry. I když byla před tím mávána hra rukou domácího fotbalisty, tak šel míč do branky?
Já si myslím, že to do branky šlo. I když byla pískána hra rukou, tak jsem to tam jistil (směje se).

Odehrál jste po zranění první celý zápas a nevypadalo to, že by vás trápilo tréninkové manko.
V pondělí a v úterý jsem měl trénink navíc, abych doběhal to, co jsem zameškal během zranění. A cítil jsem se docela dobře.

Hora: S bodem jsme spokojení, je zasloužený (16.8.2014)

Jihočeši uhráli v Brně cenný bod za remízu 2:2 a při letošní premiéře na venkovních hřištích získali do tabulky pravdy plusový bod a mají v tabulce bod s pořadovým číslem dvě. Remízu zajistil v 73. minutě Jakub Hora důraznou střelou z levé strany. "Nevím, jestli to byla chyba brankáře. Ale každopádně dobře pro mě," usmíval se po zápase šťastný střelec.