Byl to boj o konečnou pozici v závěrečném účtování. Dynamo i Vlašim mohly skončit na osmém, ale také až na dvanáctém místě. Po výhře Středočechů 4:2 to byl tým střelce Vojtěcha Hadaščoka, který skončil osmý. Naopak černobílí v čele s kapitánem Petrem Benátem jsou zklamaní z konečné 12. příčky.

Povedený nástup do zápasu jste zajistil týmu přesnou ranou k tyči. Tu ještě asi hlídal Richard Kalod, jestli má dobrý směr.
Roman Wermke předvedl hezkou akci, já si na něho křikl, ať mi to dá pod sebe. Já jsem chtěl uklízet na zadní tyč, ale trefil jsem míč tak, jak jsem trefil. Naštěstí to tam zapadlo a Ríša to asi ještě hlídal.

Nenalomil vás gól na 1:2 v samotném závěru prvního dějství?

Petr Benát diriguje své spoluhráče
Dostali jsme gól a šli do kabiny. Inkasovali jsme z rohu, kterému předcházelo plno zbytečných chyb. Možná nám chybí občas v podobných situacích i kousek štěstí, ale na to se nemůžeme vymlouvat.

První poločas byl vyrovnaný, ale v tom druhém se zdálo, že Vlašimští byli všude o krok dřív. Měli lepší nasazení a pohyb. Čím to bylo?
Bohužel je to asi pravda. Nevím, co k tomu říct. Snažil jsem se ostatní strhnout svým výkonem, ale nevidím do hlav ostatních. Já chtěl zápas vyhrát a to i za stavu 2:2, kdy jsme věřili, že dáme vítězný gól.

Po utkání jste měli kolečko se svými spoluhráči, kdy jste k nim měl proslov. Co jste jim říkal?
Nic zvláštního. S klukama z kabiny jsme si řekli nějaké interní věci.

Bylo těžké najít motivaci do posledního zápasu sezony?
Vůbec ne. Rozhodně jsme chtěli vyhrát a s tím jsme do toho šli. Mohli jsme skončit osmí nebo dvanáctí, nakonec to skončilo tou druhou možností. Mám ze sezony rozporuplné pocity.

Dvanácté místo v konečném účtování není úspěchem. Pro exligový celek to není dobrá vizitka.
Z umístění jsme zklamaní. Do další sezony pro nás může být důležité, že jsme se herně na jaře zlepšili. Ale čekal jsem od této sezony víc.

Právě skončená sezona se možná dá z vašeho pohledu rozdělit na dvě poloviny, ne?
Po herní stránce určitě. Výsledkově se nám zejména doma moc nedařilo, opět jsme dostali čtyři branky. To se nesmí stávat. Tři standardky, tři inkasované góly. K tomu není, co říct. Zaměřovali jsme se na to, ale stejně jsme to neubránili. Je to o to větší škoda, že jsme do zápasu dobře vstoupili, ale hned o pár minut později dostali branku na 1:1.

Už víte, jestli budete pokračovat v Dynamu i v příštím roce?
Mluvil jsem s Martinem Vozábalem a vypadá to, že bych měl ještě na rok prodloužit smlouvu.

Co tedy očekávat od další sezony?
Rád bych řekl, že se naše výkony i výsledky zlepší. Ale chyby, které se opakují už tři čtvrtě roku, to už mluví o takticky nevyzrálosti nebo osobní nezodpovědnosti. Nesmíme zapomínat ani na kvalitu, protože druhá liga je silná soutěž. Kéž by byl letošní rok ponaučením pro další sezony.

Závěr sezony jsme zvládli díky poctivému přístupu, chválí Hadaščok

Sice jste brzy prohrávali, ale s postupem času jste získávali převahu a byli jste rychlejší a dravější než domácí.
Bylo to velice těžké utkání. Pro nás byl studenou sprchou inkasovaný gól, ale dokázali jsme brzy vyrovnat a v závěru poločasu ještě otočit skóre. Ale jinak si myslím, že první půle byla vyrovnaná. Měli jsme i štěstí, ale šli jsme si za ním a dřeli jsme. Proto myslím, že naše vítězství je zasloužené.

Obrana domácích nastoupila v pozměněném složení. Nechytal Křížek, ve středu obrany chyběli Hájovský a Novák. Byly tyto absence na defenzivní hře Dynama znát?
Jsou to přeci jen jejich klíčoví hráči, ale to je spíš problém Budějovic. Nicméně oba stopeři hráli tvrdě a nehráli špatně. Mě osobně utkání bolelo hodně. Možná mladí obránci několikrát nedostoupili hráče, jinak to ale takový rozdíl nebyl.

Zápas jste rozhodl dvěma zásahy ve druhé půli. Ten první byl povedený, střela z dálky šla přesně k tyči.
Přišel centr do vápna, na který šel Kuba Nečas. Neměli jsme ve vápně dostatečný počet hráčů. A tak když šel do souboje Kuba s metrem šedesát, tak jsem počítal spíš s tím, že ho prohraje (směje se). Stalo se, já si odražený míč zpracoval na prsa a z druhého doteku ho dobře trefil k tyči. Jsem rád, že tam tak pěkně padla.

Pak při druhé brance jste dobře předskočil Lukáše Havla a nedal Hajduškovi šanci.
Šel jsem do míst, kam by mohl jít centr z pravé strany. A ten centr mi letěl přímo na hlavu. Mně už pak stačilo jen naběhnout na přední tyč a zblízka trknout.

Celou sezonu jste nevyhráli venku a v posledních čtyřech zápasech jste na hřištích soupeřů třikrát vyhráli. Co jste změnili?
Měli jsme špatný přístup. Chyběl nám pohyb a byli jsme zakřiknutí. Vyhráli jsme v Táborsku, pak nám vyšlo všechno ve Znojmě a do Budějovic jsme přijeli sebevědomí. Závěr sezony jsme zvládli díky poctivému přístupu.

Gólovou přestřelku zvládla lépe Vlašim (28.5.2016)

Neúspěšně se Dynamo rozloučilo se sezonou. Na domácím hřišti padlo s Vlašimí po gólové přestřelce 2:4, když za Dynamo se trefil Lukáš Havel a Petr Benát. Za Vlašim se dvakrát prosadil Vojtěch Hadaščok, jednou Martin Nový a Petr Breda.