Hodně smolný vstup do zápasu s Plzní prožil obránce Jaroslav Machovec, který byl u gólu Západočechů ve 2. minutě hry. Jihočeši se z tvrdého direktu od soupeře nedokázali sebrat a zápas nakonec prohráli vysokým rozdílem 0:4. "Zápas jsme nezvládli po taktické stránce. Před zápasem jsme si řekli, jak budeme hrát, ale pak jsme to vůbec nedodržovali,"mračil se po zápase zklamaný obránce.
Jaroslav Machovec

Jardo, zápas proti Plzni vám herně ani výsledkově nevyšel..
V zápase proti Plzni jsme bohužel nedodržovali to, co nám trenéři před zápasem řekli. V defenzivě jsme dělali hrubky, já sám jsem udělal chybu při prvním gólu, čímž jsem soupeře asi nastartoval. Plzeň hrála v pohodě, dala nám další tři góly a zápas dotáhla k vítězství.

Po vašem přímém kopu pomohla Plzni tyč. Změnilo by se něco, když by tato šance skončila gólem?
Možná by nás to trochu nakoplo a do konce poločasu bychom určitě další gól nedostali. Snažil jsem se míč poslat na zadní tyč a je velká škoda, že to tam nespadlo. Možná bychom pak přidali ve druhém poločase nějaký další gól a zápas mohl být zajímavější.

Po dlouhé pauze zaviněné zraněním jste nastoupil i ve druhém zápase sezony, tentokrát od úvodní minuty. Jak jste se cítil fyzicky?
Samozřejmě jsem cítil manko. Vedle zápasu s Libercem jsem hrál i za juniorku, ale tam se hraje v úplně jiném tempu. Musím ještě hodně trénovat, abych se dostal do formy. Dneska jsem od nějaké šedesáté minuty už vůbec nemohl.

Je to pro vás jako pro tým velká facka po tom vydařeném zápase s Libercem?
Ano je, velká. Musíme se dát do dalších zápasů dohromady. Máme hodně zraněných hráčů a musíme doufat, že to v dalším zápase bude lepší.

Nyní vás čeká ve středu pohár a pak v sobotu zápas v Brně.
Utkání proti Plzni musíme hodit za hlavu a musíme se začít hned soustředit právě na ten ligový zápas s Brnem.

David Limberský: Neúspěch v poháru jsme chtěli hodit za hlavu

David Limberský

Vyhráli jste v Budějovicích velkým rozdílem. Jaké jsou vaše současné pocity?
Samozřejmě ještě převládá to zklamání z Evropské ligy. Řekli jsme si ale, že to hodíme za hlavu a že to musíme odčinit v lize. Naším cílem teď bude připravit se dobře na každý zápas a v lize posbírat co nejvíce bodů.

Zlepšili jste si alespoň částečně chuť?
To bych teď neřekl. Hodnotit to můžeme až nejdříve po podzimu. Je pro nás velká kaňka vypadnout z pohárů hned takto na úvod sezony.

Byli jste na zápas v Budějovicích hodně nabuzeni?
Určitě jsme chtěli začít hodně aktivně. Věděli jsme, že bude velké horko a naším cílem bylo dát rychle gól, poté kontrolovat balon a zkoušet brejky do otevřené obrany. To se nám vydařilo a jsme rádi, že se zápas vyvinul podle našich představ.