Poslední domácí utkání v letošním ročníku v Gambrinus lize Dynamo zvládlo. Porazilo Olomouc 1:0. Utkání odchytal Zdeněk Křížek, který vystřídal jedničku Pavla Kučeru. Od začátku utkání nastoupil mladý Rastislav Bakala, který si nominaci vysloužil dobrými výkony za B-tým ve třetí lize.

Rastislav Bakala: Měl jsem svou bojovností pomáhat Otepkovi. To se povedlo.

Kolikátý to byl váš zápas za A-tým?
Na několik minut jsem naskočil do utkání v Plzni. Ještě předtím jsem si chvíli zahrál asi před dvěma lety.

Odehrál jste celý zápas. To jste spokojený, že?
Pomohla mi remíza v Brně. Trenér chtěl dát šanci mladším hráčům, abychom se ukázali. Jsem rád, že to dopadlo takto.

Na co vás trenér nabádal?
Na jednoduchou mezihru. Olomouc dobře napadala a těžko se přes záložníky Olomouce přecházelo. Rychlá mezihra se moc nedala hrát. Hlavní je, že se vyhrálo.

Porazili jste čtvrtý tým ligy. O to víc je vítězství lepší.
Olomouc se možná soustředila více na pohár a možná nám to trochu tím ulehčila. I tak jsme za vítězství hrozně rádi.

Svou nominaci do A-týmu jste si vybojoval dobrými výkony za B-tým.
Určitě. Zápasy v ČFL mi pomáhají. Trenér mi říkal, ať hraju svojí bojovnost a pomáhám Otepkovi. Myslím si, že to fungovalo.

Zdeněk Křížek: Za tu šanci jsem hrozně rád.

Do Gambrinus ligy jste nastoupil po dlouhé době.
Mám krásné pocity. Olomouc jsme porazili. To je paráda.

Celkem pravidelně nastupujete za B-tým.
To je dobře pro zápasové zatížení. Liga je samozřejmě jiná než ČFL. Za šanci zachytat si jsem samozřejmě rád.

Za týden hrajete v Liberci. Mohl byste si postavení mezi tyčemi zopakovat?
To zatím nevím. Žádné zprávy nejsou.

Ještě k utkání s Olomoucí. Byl to těžký soupeř?
Olomouc měla několik šancí. Začátek byl opatrný. My jsme se snažili a bojovali. S diváky jsme se chtěli rozloučit vítězstvím a je dobře, že se nám to podařilo.

Ve druhém poločase jste při útoku Olomouce vyběhl a podklouzl. Málem z toho byl gól. Navíc se zranil Lengyel.
S Lengym (Lengyel – pozn. autora) jsem se srazil a on si dal ránu o moje kolíky. Chtěl jsem po míči vyrazit, ale podklouzl jsem při odrazu. Při tom souboji mi pomohl právě Lengy, který ten souboj dohrál až do konce. Tím nedovolil, aby soupeř pořádně zakončil.