Nálada byla, jako když by se prohrálo. A ona remíza se Slováckem 2:2 vlastně porážkou pro Dynamo i byla. Jihočeši totiž vedli po poločase 2:0, zápas měli dobře rozehraný, ale kvůli brance Libora Doška z 89. minuty o tři body přišli. Střelec první branky Zdeněk Linhart byl po zápase pochopitelně hodně rozmrzelý.

Taková ztráta dvě minuty před koncem musí hodně mrzet…
Viděli jste to sami. Vedeme 2:0, máme vše pod kontrolou, ale jen remizujeme gólem z 89. minuty. Koho by to neštvalo…

První poločas byl z vaší strany výborný, druhý už tak kvalitní nebyl. Čím si to vysvětlujete?

Zdeněk Linhart slaví první letošní branku
Tak když vedete 2:0, tak soupeř se snaží vyhecovat a dostat vás pod tlak. Asi byla chyba, že jsme poměrně brzy dostali kontaktní gól.

Ve druhé půli jste měli několik brejků, ale žádný jste neproměnili. Třetí gól mohl být zlomový.
To bylo asi rozhodující, že jsme žádný nevyužili. Pak jsme si nechali dát dva góly ve druhé půli. Minimálně jednou skórovat jsme po změně stran rozhodně měli.

Gól vám dal obávaný kanonýr Libor Došek. Připravovali jste se na něj?
Asi každý, kdo hraje se Slováckem, se z devadesáti procent připravuje na Doška. On tam měl tři šance a logicky jednu z nich promění.

Jak jste viděl váš letošní premiérový gól?
Honza Vošahlík ve vápně vyhrál těžký hlavičkový souboj přímo na mě a já jsem byl sám před gólmanem. Pak to už nebylo tak těžké.

Ještě krátce před vedoucím gólem jste měl velkou šanci, ale zakončil jste nepřesně.
To byla stoprocentní šance. Ale míč mi sjel trošku po nártu a šlo to vedle.

Vy jste stál ale i u zrodu druhé gólové akce, je to tak?
Ano, já jsem to dával Benymu, jeho střelu zablokovali. Ale pak se Kuba Hora dostal k dorážce a Honza Vošahlík už to dorazil do branky.

Se svým výkonem ale osobně můžete být spokojen, ne?
Ztratili jsme dva body, to je hlavní…

Dynamo ztratilo výhru se Slováckem až v závěru (13.9.2014)

Cenné tři body mělo na dosah českobudějovické Dynamo v souboji 7. kola SYNOT ligy doma proti Slovácku, ale nakonec se body dělily po remíze 2:2. Jihočeši se do dvoubrankového náskoku dostali už v úvodní půlhodině, kdy se trefili Linhart s Vošahlíkem. Za hosty z Uherského Hradiště snižoval ve druhé půli Kerbr, v závěru vyrovnal Došek.