Měl řadu šancí, ale zakončení mu v poslední době často dělalo problémy. Na sobotním turnaji v Žirovnici si však počínal jako pravý gólový zabiják. Dvacetiletý Zdeněk Linhart zaznamenal během dvaceti minut první půle v zápase s Jihlavou čistý hattrick a ve spolupráci s Jurdíkem zářil.

Kdy naposledy jste zaznamenal hattrick?
To už si ani nevzpomenu (usmívá se). Navíc jsem všechny góly dal během dvaceti minut.

Jak byste popsal všechny vaše branky?
Všechny byly dost podobné. Vždy jim předcházely krásné akce kluků po křídle. Já jsem čekal na míč ve vápně a vždy stačilo už jen uklidit míč do sítě.

Což se vám ale dříve tolik nedařilo. Může vám i hattrick v přípravě psychicky pomoci?

Zdeněk Linhart slaví ligový gól do sítě Slovácka
Doufám, že ano. Když útočník šance nepromění, tak se to na něm většinou podepíše. Když se naopak povede dát ze tří šancí tři góly, tak je to výborné.

Neměl jste chuť jít i na penaltu?
Ani ne. I Beny (Petr Benát, pozn. autora) si chtěl dát gól (usmívá se). A navíc bude kopat penalty asi i v sezoně, tak je potřeba si to vyzkoušet.

V prvním semifinále s Jihlavou padlo devět branek. Čekali jste takovou přestřelku?
To jsme určitě nečekali. Možná to bylo ovlivněné i tím vedrem, že se hráči nestíhali vracet. Pro nás hráče to byl zajímavý zápas, trenéři asi tak spokojení nebyli.

Vážíte si skalpu ligového mužstva?
Samozřejmě. Každého potěší porazit ligový tým. Víme, že Jihlava v lize hrála dobrý fotbal a měla dobré výsledky, o to víc nás to těší.

V Dynamu se tvoří nové mužstvo, které má hodně nízký věkový průměr. Jak se v něm zatím cítíte?
Dobře, atmosféra v týmu je pozitivní. Tvoří se nové mužstvo, nová parta a snad by to mělo šlapat.

V útočné dvojici zatím nastupujete s Milanem Jurdíkem. Funguje vám vzájemná spolupráce?
Zatím jsme spolu hráli dvakrát a myslím si, že zatím nám to celkem šlape. Ale do začátku ligy je ještě daleko.

Jak turnaj ovlivnilo velké vedro, které panovalo po celý den?
Bylo to opravdu hrozné, navíc jsme hráli v pravé poledne. Aspoň, že jsme hráli trošku zkrácený zápas.

Perleťový pohár Dynamu o vlásek unikl (4.7.2015)

Šedesátiminutové finále Jihočeši nedokázali dotáhnout do vítězného konce a po brance Šamánka z třetí minuty prohráli 0:1. V zápase sice měli českobudějovičtí navrch, houževnatý soupeř ale Dynamo k žádné vážnější příležitosti nepustil.