Prvoligová záloha se ve středu od 17:00 utká na Složišti s FC Slovan Liberec B. Utkání má pro obě mužstva nádech životního boje, protože jak domácí Dynamo, tak ani hostující Slovan v České fotbalové lize nemají jistotu záchrany.

Českobudějovičtí mladíci utrpěli o víkendu první jarní porážku, když nestačili na ambiciózní Ovčáry. Situace kolem spodních pater v tabulce napovídá, že oba středeční soupeři musí stále řešit problém ohledně záchrany. Protože se počet sestupujících z České fotbalové ligy odvíjí podle sestupujícího z druhé nejvyšší soutěže, tak stále není zcela jasné, kolik týmů se nakonec bude muset vyrovnat v příští sezóně s divizními boji.

Úvod jara přinesl do kabiny Jihočechů tři remízy, dvě výhry a jednu porážku. Ta přišla na hřišti TJ Sokol Ovčáry, kde se potvrdila předzápasová prognóza o síle soupeře, a po výsledku 0:3 si fotbalisté z jihu Čech museli poprvé na vlastní kůži užít pocit hořkosti z porážky. Již v úvodu utkání si domácí fotbalisté vytvořili územní převahu, která korunovala v sedmnácté minutě gólem Viskupa. Ovčáry i nadále plnily roli favorita, ale druhý přesný zásah přidaly až po přestávce, když si míč do vlastní sítě nešťastně srazil Novák. V poslední minutě se o nejhezčí okamžik utkání postaral Jeník, který svou střelu zakroutil přímo do šibenice Vlkovy brány.

FC Slovan Liberec B jarní odvety zahájil remízou s Hlavicemi, vítězstvím v Písku a s Českou Lípou. Poté prohrál nejtěsnějším možným rozdílem v Sezimově Ústí a remízoval s Královým Dvorem. Poslední vystoupení týmu vedeného trenérem Jaroslavem Vodičkou nedopadlo nejlépe a po jednobrankové porážce na hřišti Loko Vltavín se Slovan propadl až na šestnáctou pozici. Na béčko Dynama Slovan ztrácí pouhopouhé dva body a i díky této malé ztrátě budou chtít fotbalisté z Libereckého kraje na jihu Čech bodovat.

Samotné utkání, které se odehraje na Složišti, můžete sledovat od 17:00 na stránkách onlajny.cz, kde bude probíhat stručný online přenos.

Poslední vzájemné utkání středečních soupeřů soupeřů:

Slovan Liberec B – SK Dynamo České Budějovice B 0:0

Sestava Slovanu: Zich - Rehák, Dostálek, Zeman, Diviš (83. Smetana), Vulin, Polák, Bosančič (63. Štícha), Kesner (77. Krystan), Čorič, Krbeček

Sestava Dynama: Křížek - Laštovka, Peroutka, Lima, Mácha - Dolejš, Homoláč, Mašát, Jasanský - Svátek, Kaňák

Poslední utkání SK Dynamo České Budějovice B:

TJ Sokol Ovčáry - SK Dynamo České Budějovice B 3:0 (1:0)

Branky: 17. Viskup, 47. Novák (vl.), 90. Jeník

Sestava Ovčár: Straka - Chalupa, Ondrák, Studený, Viskup, Matějček (76. Jeník), Kovařík, Martínek, Hyka (57. Dido), Bayer, Müller (84. Houška).

Sestava Dynama: Vlk - Bakala, Novák, Homoláč, Bambule (90. Šimáček), Koutný, Šibčič, Rakovan, Timm (53. Rein), Klavík, Kaňák.

Slovo trenéra Lercha: "Když jsme přijeli do Ovčár, tak jsme věděli, že nás čeká zkušené mužstvo, které je právem na druhém místě tabulky. Určitě jsme tušili, že nás nebude čekat nic lehkého. V první půli přišel pro nás hloupý gól po standardní situaci. Ve druhém poločase, narozdíl od minulého venkovního zápasu na Vltavínu, se nám dnes gól vstřelit nepodařilo, přestože šance tam byly."