Chvíli to vypadalo, že se ani nebude hrát. Rozhodčí v 17 hodin testovali terén, nakonec se s drobným zpožděním začalo. A domácí nelitovalo. Po krátkém úvodním vodním pólu se Dynamo rozehrálo a po brankách Peška a Javorka porazilo ústeckou Armu 2:0. Nic s tím nezmohl ani bývalý forvard černobílých Lukáš Matějka.

I vzhledem k výsledku jste rád, že se nakonec hrálo, že?
Před zápasem trochu sprchlo, prvních deset minut byly na hřišti kaluže, které brzdily hru. Pak přestalo pršet, už nebylo tolik vody. Jsme rádi, že se hrálo a hlavně, že jsme vyhráli.

Zdálo se, že vaše hra se uvolnila s koncem hustého deště. Cítili jste to taky tak?

Ano, kombinace ze začátku moc nešla. Občas kaluž, míč se zadrhával pod nohami. Pak se to zlepšilo a mohli jsme hrát svoji hru.

Dva góly během dvou minut a pak už se zdálo, že si hru chvílemi až vychutnáváte.
Když se daří, tak si pak člověk na hřišti víc dovolí. Divákům se zápas musel líbit. Škoda, že nevyšlo počasí, jinak by dle mého přišla návštěva stejná jako na Hradec, nebo i vyšší. Nicméně snad jsme je nalákali, že přijdou i příště.

Na vás byla vidět velká chuť, už v prvním poločase jste měl dvě slibné střely. Co při nich chybělo?
První střela byla hodně těžká. Při té druhé jsem pálil z voleje levačkou, ale ráně scházela trošku razance.

Dočkal jste se ve druhém dějství, kdy jste pojistil vítězství svého týmu druhým gólem.
Dostal jsem od Peši (Jakuba Peška, pozn. autora) zpětnou přihrávku, dal jsem si dobrý první dotek a levačkou jsem poslal míč k tyči. Jsem rád, že mi to tam padlo.

Šance na první gól po návratu do Dynama už jste měl v předchozích zápasech. Ulevilo se vám, že jste konečně skóroval?
Se Žižkovem i Hradcem jsem měl dobré šance, ale neproměnil jsem. Těší mě, že jsem se prosadil proti Ústí, protože dnes měl můj táta narozeniny, takže gól byl vlastně pro něj.

Podzim vám jako v minulé sezoně vychází nad očekávání. Čekali jste to?
Věděli jsme, že máme kvalitní tým. Daří se nám a těší nás, že se povedlo vyhrát poslední utkání před reprezentační přestávkou. Máme čtrnáct dní klid, odpočineme si a připravíme na televizní utkání v Příbrami. Navíc se vyhrálo, takže se nám bude trénovat o to lépe.

Do Budějovic jsem se strašně těšil, přiznává Lukáš Matějka

Na Dynamo jste nestačili, nejvyrovnanějším soupeřem jste domácím byli v úvodu, kdy se hrálo spíš vodní pólo. Jak jste viděl zápas vy?
Počasí fotbalu ze začátku moc nepřálo. Míč se pořád někde zastavoval, bylo to chvílemi i o štěstí. Začátek jsme chytili, pak už ale měly Budějovice v první půli navrch. Domácí dobře drželi míč, my běhali často bez něj. Ve druhém poločase nám dali dva slepené góly a rozhodli zápas.

Vaše cesty za body vedla jedině přes vaši šanci, kdy jste v prvním poločase o decimetry netrefil branku. Co chybělo?

První gól je vždy důležitý. Je škoda, že jsem netrefil branku. Měl jsem míč pod nohou, musel jsem se rychle zorientovat. Ani jsem nekoukal na branku. Jen jsem se snažil trefit míč správným směrem. Bohužel to šlo těsně vedle. Kříža (Zdeněk Křížek, pozn. autora) se ani nehnul.

Ve středu jste porazili Znojmo 4:0, o čtyři dny později jste ale na Dynamo nestačili. V čem byly oba zápasy rozdílné?
Zápas se Znojmem se nám povedl, měli jsme od začátku navrch a všechno nám vyšlo. Tentokrát to nebylo ono. Všechny odražené míče měly Budějovice a o tom většinou druhá liga je. Kdo je lepší v soubojích a sbírá odražené míče, ten má potom převahu i ve hře.

Ústí nad Labem posbíralo za šest kol sedm bodů. Přáli jste si víc, že?
Určitě. Pro nás je základ sbírat body doma, k tomu něco přidat i venku. Na hřištích soupeřů jsme zatím jen remizovali ve Vítkovicích. Škoda domácího zápasu s Opavou, kdy jsme hráli dobře, ale dělali chyby, které soupeř trestal.

V černobílých barvách Dynama jste v minulé sezoně působil. Jaké to bylo vrátit se na jih Čech?
Moc jsem se těšil zpátky. Měl jsem zdravou motivaci uspět, ale nepovedlo se. Nicméně rád jsem si proti klukům zahrál. Se spoustou z nich jsem se pozdravil a přeji jim, ať se jim daří.