Poslední ligový zápas letošní sezony fotbalistům Dynama nevyšel. V hodně kombinované sestavě Jihočeši nestačili na Olomouc, které podlehli těsně 0:1. Porážky na Hané litoval i útočník Ivo Táborský, který měl v úvodu druhé půle největší šanci budějovického týmu..
Ivo Táborský

Ivo, Jak byste ohodnotil utkání?
Do utkání jsme vstoupili špatně, v 5. minutě jsme inkasovali gól. Chvilku, nějakých patnáct dvacet minut, nám trvalo, než jsme se vzpamatovali. Poté jsme začali hrát, i když nás Olomouc místy přehrávala. Byli jsme ale již vyrovnaným soupeřem, nějaké náznaky šancí jsme si dokázali vytvořit. Bohužel jsme je ale neproměnili. Opět jsme tedy prohráli 0:1, a sezónu tak zakončili prohrou. Takže nic moc. Ta druhá půle ale již alespoň trochu vypadala.

Místy to vypadalo, jako kdybyste chtěli, ale nedařilo se vám. Spousta šancí tak vyzněla do ztracena..
Když dostanete v 5. minutě dostanete gól, blbě se vám pak hraje. Než se dostanete do zápasu, chvíli vám to trvá. Ty náznaky šancí jsme měli vyřešit více s klidem, dotáhnout je do konce. Nervozita tam být nemohla, protože liga již byla rozhodnutá. Nevím, v čem to bylo, ale trápilo nás to celou sezónu. Je to škoda.

Od začátku druhého poločasu to vypadalo, jako kdyby se nejen utkání, ale i celá sezóna dohrávaly. Týmy se viděly již na dovolené, kde se odpočinou jak fyzicky, tak psychicky…
Nezastírám, že jsme se těšili na konce sezóny, protože pro nás nedopadla dobře. Chtěli jsme se ale rozloučit alespoň s bodem, ale bohužel to nevyšlo.

Vy jste měl z vašeho týmu zřejmě nejvíce šancí, zvláště váš únik od půlky hřiště si říkal o gól. Nakonec ale z něj branka nebyla. Nedala se situace vyřešit lépe?
Určitě se dala vyřešit lépe, ale bohužel jsem ji nevyřešil tak, jak jsem měl. Gólman dobře vyběhnul, já jsem si měl asi míč ještě potáhnout. Chtěl jsem ho lobnout, jenže mi to bohužel nevyšlo.

Co bylo klíčovým problém, který způsobil vás pád do nižší ligy?
Nevozili jsme body z venku. I když jsme pak tři poslední domácí zápasy vyhráli, stejně nám to nestačilo. Rozhodující zápasy s Brnem a Příbramí jsme nezvládli a bohužel to dopadlo tak, jak to dopadlo.