Trhákem devatenáctého kola první Gambrinus ligy bude souboj pátého týmu tabulky s druhým. V utkání, které budou moci vidět i diváci u televizních obrazovek, se totiž střetne SK Dynamo České Budějovice a AC Sparta Praha. Sparťané, kteří dohánějí ztrátu za vedoucím Baníkem, udělají jistě vše pro to, aby si z jihu Čech odvezli plný bodový zisk. Naopak domácí mají na svém kontě již sedm zápasů v řadě bez prohry, a tak se dá očekávat kvalitní fotbalová podívaná.

Diváci: 8513.

Sestava Sparty: Blažek - Pergl, Homola, Abanda (59. Voříšek), Labant - Poborský, Zelenka, Kováč, Michalík (55. I. Gluščevič) - Rezek (66. Jun), Štajner. Trenér: Kotrba

Preview
V podzimní části letošního ročníku nastoupili fotbalisté SK Dynamo České Budějovice proti sebevědomému mistru z Prahy a podle předzápasových předpokladů se utkání také vyvíjelo. Hned od úvodního hvizdu byli domácí aktivnější a bez větších problémů se také dostávali do zakončení. První branku vstřelil Tomáš Jun již ve 14. minutě. O dalších patnáct minut později se trefil také Patrik Ježek a bylo téměř rozhodnuto. V úvodu druhého poločasu srazil Jihočechy definitivně do kolen Igor Gluščevič. Jihočeši se nevzmohli na sebemenší odpor, a tak se utkání v poklidu dohrávalo.

V dlouhodobém měřítku se fotbalistů SK Dynamo České Budějovice proti Spartě vůbec nedaří. Ze vzájemných 25 utkání dokázali vyhrát pouze třikrát. Jednou se to mužstvu z jihu Čech podařilo dokonce na Letné (v sezoně 93/94), jedinou branku zápasu tehdy střelil mladíček Karel Poborský, který ale v současné době obléká dres našeho soupeře. Další vítězství bylo opět 1:0, tentokrát v ročníku 94/95 vstřelil jedinou branku utkání na Střeleckém ostrově Martin Wohlgemuth. Zatím poslední výhru si fotbalisté z jihočeské metropole připsali v sezoně 1995/96, kdy dokázali Spartu porazit 2:0 po brankách Kollera a Váchy. Od té doby se Jihočechům na Spartu vůbec nedaří a především utkání na Letné končí většinou debaklem. I v posledních zápasech na Střeleckém ostrově mají černobílí fotbalisté velmi nepříznivou bilanci – výsledky 1:3, 1:4, 1:4, 0:1 hovoří za vše. Poslední bod jsme proti mužstvu z hlavního města ČR uhráli v sezoně 1996/97, kdy skončil zápas nerozhodným výsledkem 0:0.

V letošní sezoně podávají hráči nejznámějšího českého klubu střídavé výkony. V posledních osmnácti kolech dokázali pouze polovinu utkání vyhrát, šest zápasů skončilo nerozhodně a v utkáních s Liberce, Zlínem a Jablonce odešli Sparťané jako poražení. V již odehrané části Gambrinus ligy nastříleli Pražané celkem 31 branek, nejvíce v jednom zápase vstřelili 4 (dvakrát do sítě Opavy a jednou Blšan). Nejlepšího výsledku proti Spartě dosáhl Jablonec, který vyhrál na domácím stadionu 4:2. Nejlepším střelcem Sparty je v současné době odchovanec Třeboně a bývalý hráč SK Dynamo Karel Poborský, který stihl nastřílet na postu pravého záložníka šest branek. Z útočníků vstřelil nejvíce branek (4) Tomáš Jun a Marek Kincl (ten již ale ve Spartě nepůsobí). Jediným fotbalistou, který nechyběl v dresu Sparty ani minutu je Jaromír Blažek. Odehrál všech 18 utkání a mezi tyčemi stál 1620 minut. O jeden zápas a o 90 minut méně mají na svém kontě Tomáš Hübschman a Karel Poborský.

Během zimní přestávky opustilo mužstvo celkem devět hráčů, opačným směrem putovalo fotbalistů šest. Z Teplic přišli Voříšek a Rezek, z Vítkovic talentovaní Malcharek a brankář Grygar, z hostování v Českých Budějovicích se musel nedobrovolně vrátit záložník Tomáš Sivok a největší posilou mužstva by měl být útočník Jiří Štajner, který je ve Spartě na půlročním hostování.

V minulém utkání nastoupili fotbalisté pražské Sparty na domácím stadionu proti příbramské Marile. V utkání, které nepřineslo žádný pohledný fotbal, slušně zaplněný Letenský stadion branku z kopaček domácích neviděl a díky chybným rozhodnutím rozhodčího, který neodpískal faul Abandy v pokutovém území, skončilo utkání nerozhodným výsledkem 0:0.

Hit fotbalového víkendu budou moci fanoušci vidět v sobotu na Střeleckém ostrově. Kdo udělá chybu a nevydá se přímo na stadion, má možnost utkání sledovat v přímém televizním přenosu televize Nova. Boj o tři veledůležité doby začne tedy v sobotu 28. února ve 14:25. Pokud ještě nemáte lístky na možná nejzajímavější zápas sezony, tak určitě na nic nečekejte a vydejte se OD Prior nebo do Sběrny Sazky na Lannově třídě, protože nikdo neví, zda nebude v sobotu již pozdě.