Fotbalisté Dynama v přípravě na nový ročník Fotbalové národní ligy odehráli celkem šest přípravných zápasů s bilancí čtyř výher, jedné remízy a jedné porážky. Nejlepším střelcem týmu byl pětigólový nováček týmu Rostislav Chmelo.
Rastislav Chmelo - nejlepší střelec přípravy

Do přípravy na novou sezonu Fotbalové národní ligy vstoupili fotbalisté Dynama v pondělí 24. června. Hned ve středu je čekal první přípravný zápas, ve kterém změřili síly s kvalitním slovenským celkem MŠK Žilina. Jihočeši podali dobrý výkon a se sedmým celkem loňského ročníku Corgoň ligy uhráli remízu 1:1, když se střelecky prosadil Marek Hovorka.

V sobotu 29. června odehráli fotbalisté Dynama třetí ročník turnaje na Hluboké. Tým Pavla Hoftycha oba zápasy na turnaji vyhrál a zaslouženě se tak mohl radovat ze zisku trofeje pro vítěze. V semifinálovém utkání si Jihočeši poradili s rakouským regionálním celkem Vorwärts Steyer, který rozstříleli vysoko 6:1. Do listiny střelců se zapsaly i dvě letní posily Dynama - útočníci Rastislav Chmelo (2 góly) a Richard Kalod.

Ve finále turnaje pak v jihočeském derby změřili budějovičtí fotbalisté síly s Táborskem, které porazili po brankách Ježdíka a Wermkeho s přehledem 2:0. V tu dobu bylo již jasné, že se stejným soupeřem se Dynamo střetne v prvním zápase nového ročníku Fotbalové národní ligy.

Jedinou porážku přichystala Dynamu na začátku července prvoligová Mladá Boleslav, která v Rejšicích vyhrála nad Jihočechy 2:0. Chuť si tým Pavla Hoftycha spravil o pět dní později, kdy doma na Složišti přehrál nováčka Gambrinus ligy 1.SC Znojmo 2:1. V posledním přípravném zápase pak Jihočeši opět doma na Složišti rozstříleli juniorku Zbrojovky Brno v poměru 10:1. Nejlepším střelcem přípravy byl slovenský fotbalista Rastislav Chmelo, který zaznamenal pět branek.

PŘEHLED PŘÍPRAVNÝCH ZÁPASŮ
26. června 2013, SCM Složiště
SK Dynamo ČB - MŠK Žilina 1:1 (0:0)
Branka:
84. Hovorka
Sestava Dynama: 1. poločas: Daněk – Klesa, Lengyel, Machovec, Hanzlík – Ježdík, Dobal, Rakovan, Kadula – Němec, Kalod. 2. poločas: Daněk (64. Rojík) – A. Dvořák, Novák, Halama, Funda – Molina, Nacho Martinez, Rýdel, Hovorka – Chmelo, Linhart.

29. června 2013, Turnaj Hluboká
SK Dynamo ČB - Vorwärts Steyer 6:1 (2:0)
Branky:
81. a 88. Chmelo, 32. Kalod, 34. Lengyel, 54. Hovorka, 79. Wermke
Sestava Dynama: Daněk (46. Rojík) – A. Dvořák, Lengyel, Halama, Funda (11. Kadula) – Molina (63. Nacho Martinez), Rýdel (71. Wermke), Benát, Hovorka – Kalod, Linhart (71. Chmelo).

SK Dynamo ČB - FC MAS Táborsko 2:0 (0:0)
Branky:
58. Ježdík, 69. Wermke
Sestava Dynama: Daněk – Klesa, Novák, Machovec, Hanzlík – Ježdík, Dobal, Rakovan, Wermke (75. Nacho Martinez) – Němec, Chmelo.

4. července 2013, Rejšice
FK Mladá Boleslav - SK Dynamo ČB 2:0 (0:0)
Sestava Dynama:
Daněk (64. Rojík) – Klesa (74. A. Dvořák), Lengyel (46. Chmelo), Novák, Hanzlík – Ježdík (46. Hovorka), Benát, Dobal, Wermke (46. Imbragimov) – Němec (46. Kalod), Linhart.

9. července 2013, SCM Složiště
SK Dynamo ČB - 1. SC Znojmo 2:1 (1:0)
Branky:
21. Chmelo, 67. Hnaníček (vla.)
Sestava Dynama: Daněk (46. Křížek) - Klesa (46. Němec), Lengyel, Machovec, Hanzlík - Ježdík, Rýdel (46. Benát), Rakovan (65. Dobal), Ibragimov - Kalod (58. Wermke), Chmelo (72. A. Dvořák).

14. července 2013, SCM Složiště
SK Dynamo ČB - FC Zbrojovka Brno jun. 10:1 (4:0)
Branky:
12. a 36. Chmelo, 58. a 61. Ibragimov, 54. a 88. Wermke, 5. Linhart, 14. Rakovan, 48. Němec, 75. Machovec (pen.)
Sestava: 1. poločas: Daněk – Klesa, Novák, Machovec, Hanzlík – Ježdík, Rakovan, Rýdel, Chmelo – Kalod, Linhart. 2. poločas: Křížek - Dvořák, Novák, Machovec, Klesa - Hovorka, Dobal, Benát, Wermke - Ibragimov, Němec.