Stadion na Střeleckém ostrově v Českých Budějovicích zažil netradiční utkání. Ve středu 2. listopadu se na trávníku utkalo domácí mužstvo Dynamo České Budějovice s FK Hluboká n. Vltavou B. Exkluzivní fotbalový zážitek si tým z okresního přeboru vybojoval aktivní účastí v projektu Gambrinusu Kopeme za fotbal. V OFS České Budějovice totiž celkově vyhrál uplynulou sezónu, za což Gambrinus jeho členy odměnil možností sehrát utkání s týmem z Gambrinus ligy.

Na jedné půli trávníku se rozcvičovalo několik hráčů Dynama, když se na stadion z kabin začali trousit fotbalisté Hluboké. Hosté byli evidentně plni očekávání a podle jejich slov se v týmu v posledních dnech nemluvilo o ničem jiném než o zápase s týmem z Gambrinus ligy. Trenér Jan Procházka do hry poslal jak současné hráče, tak ty, kteří Hluboké výhru v minulém roce zajistili. „Jsem rád hlavně za kluky, že si můžou zahrát s profesionály, kteří pětkrát týdně trénují a fotbalově jsou úplně v jiných sférách. Každou takovouhle příležitost vítáme. Kluci z toho mají určitě radost, byla to pro ně výzva,“ přiznal Jan Procházka.

Za umělého osvětlení fotbalisté sehráli dva poločasy po čtyřiceti minutách. Domácí nic ze hry nešidili a hostům nedávali rozhodně nic zadarmo. Stejně tak i hráči Hluboké šli do hry a soubojů naplno. Nicméně rozdíl v technice i v kondici byl v průběhu duelu viditelný. Nepoměr sil se podepsal i na konečném výsledku. Na tabuli po odehraných osmdesáti minutách svítilo skóre 18:0. „Doufám, že to kluky příliš psychicky nezlomilo. Výsledek v tomhle případě není nejdůležitější,“ řekl trenér Hluboké Jan Procházka k vystoupení svých svěřenců proti silnému soupeři.

Oba kluby měly na tribunách příznivce, kteří dávali hlasitě najevo své sympatie. Prostě vše, kromě délky utkání, odpovídalo standardnímu zápasu. Po náročném duelu čekalo na mužstvo Hluboké zasloužené občerstvení, kde samozřejmě nechyběl ani orosený Gambrinus. Jan Procházka ani jeho svěřenci sice nebyli s výsledkem spokojeni, hřál je ale zážitek z prostředí velkého fotbalu, který si, díky projektu Kopeme za fotbal, mohli prožít na vlastní kůži.

„Projekt je pro týmy z nižších soutěží velkým přínosem. Kluci mají možnost si vyzkoušet síly proti týmu z Gambrinus ligy, zahrát si na velkém stadionu. To je sen každého fotbalisty,“ myslí si útočník Dynama Zdeněk Ondrášek.

„Určitě jsme v dnešním zápase nic nepodcenili. Na trávníku běhala nejsilnější sestava. Pro kluky z Hluboké to musí být úžasná věc. Takovéhle akce jenom vítám. Pro propagaci fotbalu jsou aktivity, jako je Kopeme za fotbal, potřebné,“ ocenil přínos projektu prezident českobudějovického fotbalového klubu Radomil Procházka.