Fotbalisté Dynama České Budějovice znají rámcový program přípravy na příští ročník Gambrinus ligy. Tým pod vedením trenéra Františka Cipro absolvuje soustředění v Rakousku a fanoušci na jihu Čech se mohou také těšit na účast Dynama na turnajích v Nové Včelnici a na Hluboké.

Podobně jako v ostatních ligových týmech mají fotbalisté Dynama nyní dovolenou, na kterou nastoupili na konci minulého týdne. Volna si budou moci užívat do neděle 10. června, aby se následně sešli následující pondělí na začátku přípravy. První dva týdny se budou Jihočeši připravovat v domácím prostředí a v neděli 24. června odjedou na soustředění do rakouského Leogangu, kde během čtyř dnů odehrají dva zápasy se zahraničními soupeři.

Ve středu 4. července pak odehrají v rámci oslav 100. výročí založení klubu FK Lažiště přátelský zápas proti účastníkovi krajského přeboru a hned 7. července se jako již tradičně představí na turnaji v Nové Včelnici, kde budou i další ligové týmy Teplic, Slavie a Příbrami. O týden později bude Dynamo také na turnaji v Hluboké nad Vltavou, kde se střetne s dalšími ligovými celky.

Start nového ročníku Gambrinus ligy je naplánovaný na víkend 27. - 28. července a fotbalisté Dynama si tak generálku na novou sezonu naplánovali předběžně na 21. července. Soupeř a místo konání bude upřesněný až po rozlosování nového ročníku nejvyšší soutěže, které proběhne 20. června.

Program letní přípravy:
11. června: Začátek přípravy
24.-27. června: soustředění v Rakousku (Leogang)
25. června: přípravný zápas v Rakousku
27. června: přípravný zápas v Rakousku
4. července: FK Lažiště (KP) - SK Dynamo ČB (17:00, Lažiště)
7. července: Turnaj Nová Včelnice (Teplice, Slavie, Příbram)
14. července: Turnaj Hluboká nad Vltavou (Jihlava, Sez. Ústí, Slovácko nebo Liberec)
21. července: Přípravný zápas (soupeř a místo podle losu GL)