Dynamu chyběl v zápase s Pardubicemi zejména důraz a agresivita. Tyto aspekty se snažil do hry Jihočechů vnést testovaný sparťanský záložník Jakub Pešek, jehož spolupráce na pravé straně s Tomášem Janotkou fungovala vcelku solidně. O budoucnosti jednadvacetiletého středopolaře se rozhodne v nejbližších dnech.

Odehrál jste první zápas za Dynamo. Jak dlouho bude trvat vaše zkouška a jaké máte pocity z premiéry v černobílém dresu?
Má zkouška trvala od úterý do sobotního zápasu, po kterém budu mluvit s trenérem, a uvidí se, co dál. (Rozhovor vznikal po sobotním zápase s Pardubicemi, pozn. aut.) Osobně mám pocity ze zápasu docela dobré. Hrál jsem po delší době vinou zranění kotníku a myslím, že se mi utkání vcelku vydařilo.

Kdy jste se dozvěděl o zájmu z jihočeské metropole?

Jakub Pešek při svém prvním startu za Dynamo
Před odletem se Spartou na soustředění na Kanárské ostrovy jsem se dozvěděl, že by mě Budějovice chtěly vyzkoušet. Měl jsem problémy s kotníkem, které jsem se snažil vyřešit a v úterý jsem se zde hlásil na prvním tréninku.

Na soustředění jste měl odlétat s prvním týmem letenského klubu?
Ano. Ale měl jsem lehčí výron kotníku a trenér Lavička potřeboval stoprocentně zdravé hráče, protože nás čekaly dva zápasy hned po sobě. Já jsem tedy dostal prostor doléčit kotník.

Pod Černou věží jste strávil necelý týden. Jak jste poznal zázemí, tým nebo klub za relativně krátkou dobu?
Podmínky jsou zde výborné a rozdíl oproti Juniorské lize je veliký. Pro mě by to byl veliký krok kupředu, kdyby se Budějovice rozhodly si mě nechat.

Vy už jste si ale za Spartu na podzim ligový debut odbyl, je to tak?
Ano, nastoupil jsem na pár minut na Slovácku. Vyhráli jsme tehdy 2:0 a byl to parádní zážitek.

Jinak jste ale hrával převážně za juniorku.
Přesně tak. Trenér si mě občas bral na tréninky áčka nebo na domácí pohár. Za juniorku Sparty jsme tady v Budějovicích remizovali 2:2. Já jsem dával gól na 2:1, ale v závěru vyrovnal Ríša Kalod.

Jaké vnitřně cítíte šance, že byste v Dynamu mohl zůstat?
Trenér mi říkal, že hledají hráče na pravou stranu. Nezahrál jsem špatný zápas, i když něco jsem mohl udělat lépe. Je škoda, že jsme nevyhráli. Ale museli bychom proměnit nějakou šanci.

Zdálo se, že celkem funguje vaše spolupráce na pravé straně se zkušeným Tomášem Janotkou. Pomáhaly vám jeho rady?
Tomáš si mě řídit a dirigoval. Je to dobrý chlap, který mi rovněž pomáhá v prvních dnech v novém klubu. V první půli se výborně hrálo i s Jirkou Kladrubským, který patří k nejzkušenějším hráčům. Na jeho přihrávky je radost si nabíhat.

První zápas po Tipsport lize Dynamu nevyšel (31.1.2015)

První zápas po zimní Tipsport lize Dynamu nevyšel podle představ a druholigovým Pardubicím podlehlo 0:2. Jihočeši byli první půli aktivnějším týmem, chyběla jim ale větší přesnost. V černobílém dresu poprvé nastoupili Tomáš Janotka a Jakub Pešek.