Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Fotbalisté Dynama nezvládli ani druhé domácí utkání v řadě a kolo před koncem soutěže je již jasné, že se minimálně na rok s první ligou rozloučí. Přitom utkání se Sigmou Olomouc nezačali svěřenci Františka Cipra špatně, po úvodním oťukávání se ve 33. minutě po akci Lafaty s Plockem prosadil nejlepší střelec týmu Kulič. I ve druhém poločase si Jihočeši vytvořili několik slibných příležitostí, které ale již proměnit nedokázali. Deset minut před koncem vyrovnával Bednář a tři minuty před koncem normální hrací doby otočil skóre zápasu po rychlém brejku hostující kapitán Kučera. V závěru se Jihočeši na odpor již nevzmohli a po dvou letech v první lize si opět zahrají ligu druhou...
Trenér Cipro musel udělat oproti zápasu se Zlínem hned několik vynucených změn. Vedle dlouhodobě zraněných Horejše, Grubera a Němce a vykartovaného Homoláče nebyli dále k dispozici nově zranění Pončák s Chlebkem. Na místo levého obránce (kde normálně působí Martin Leština) se postavil Plocek, levého záložníka Ivo Svoboda a do středu se postavil Lukáš Adam. Pravého beka odehrál místo Pončáka Martin Dobrotka a defenzivního záložníka Ivan Dvořák.

V horkém téměř letním odpoledni začaly obě mužstva opatrně a žádné nechtělo udělat chybu. První obrovská šance Olomouce přišla přišla ve 13. minutě hry, kde se po zaváhání Krajčíka a následné rychlé kombinaci dostal zcela sám před Filipka Michal Hubník, avšak domácí gólman i za cenu nehezkého prošlápnutí soupeřem míč v poslední možnou chvilku odrazil snad decimetr od pravé tyče. Bezprostředně po kontaktu s Hubníkem bylo jasné, že pro Filipka utkání skončilo. Domácí lékař se ještě pokoušel o zázrak, když Filipka ošetřoval téměř pět minut, k vynucenému střídání ale nakonec opravdu došlo a mezi tyče se postavil nerozehřátý Kafka. Obrana Jihočechů již ale další chyby v prvním poločase nevytvořila a Kafka musel do konce poločasu zasahovat pouze proti slabému pokusu Babniče. Po zranění Filipka se začalo hrát asi až v 18. minutě, pětiminutová přestávka Jihočechy uklidnila a ti také začali konečně vystrkovat růžky. Ve 25. minutě pěkně zatáhl míč po levé straně Svoboda, nacentroval na zadní tyč na Krajčíka, který hlavou míč přiklepl Obermajerovi a ten zkusil štěstí střelou přes hlavu - míč však letěl vysoko nad. Radosti se Jihočeši dočkali ve 33. minutě - na půlící čáře vyslal parádní dlouhou přihrávku na Plocka Lafata, hbitý záložník zasprintoval k pokutovému území, odkud zacentroval do malého vápna, kde skluzem zakončoval nejlepší střelec týmu Marek Kulič. Od té doby hráli domácí v pohodě a spoléhali se především na rychlé protiútoky do otevřené obrany hostů. Nejednou se stávalo, že postupovala trojice domácích fotbalistů na dva osamocené obránce Olomouce, pohříchu ani jedna ze slibných akcí brankáře Vaniaka výrazněji neohrozila.

Do druhého poločasu vstoupili domácí opět aktivně, již ve 47. minutě našel Lafata na pravé straně Krajčíka, jehož centr zkoušel z první usměrnit do branky Adam, jeho tvrdý pokus ale ztečoval jeden z hostujících obránců na roh. O dvě minuty se o vzruch postaral opět Adam, když zcela neuvěřitelným způsobem vyslal kolmou "přihrávku" na zcela volného Babniče, který se ocitl sám před brankářem Kafkou, naskytnutou možností byl ale tak zaskočen, že nedokázal nebezpečně zakončit. Za další dvě minuty přišla další krásná kolmá přihrávka, tentokrát byla adresována Lafatovi, který od poloviny hřiště sprintoval s Kučerou v zádech sám na brankáře Vaniaka. Na hranici velkého vápna se pokusil o zakončení, hostující gólman ale reflexivně zakročil. V 55. minutě to Lafata zkoušel po Krajčíkově přihrávce z první, ani tímto způsobem ale Vaniaka nepřekvapil. Po hodině hry se dvakrát do téměř totožných gólových situací dostal Kulič, po kolmých přihrávkách od Svobody postupoval po levém křídle sám na Vaniaka - v prvním případě branku těsně minul a o pár okamžiků později jej olomoucký gólman se štěstím vychytal. V 61. minutě zahrával přímý kop Adam, jeho tvrdou střílenou přihrávku těsně u zadní tyče minul Lafata. Aktivní Adam se k zakončení dostal i v 67. minutě po přihrávce Kuliče, jeho tvrdá a zároveň technická střela těsně minula horní břevno branky hostů. S blížícím se závěrem přidali hosté na obrátkách a svého soupeře mírně zatlačili. V 75. minutě zahrával Kobylík přímý kop, který hlavou lízl Pivoňka přímo na kopačky volného Špiláčka a ten z bezprostřední blízkosti nastřelil tyč domácí svatyně. Následovala série tří rohových kop, které velmi precizně a zároveň téměř totožně zahrával Kobylík. Právě při třetím pokusu našel na přední tyči hlavičkujícího Aleš Bednáře, který bez větších problémů vyrovnal na 1:1. Jihočeši očividně vyrovnání zaskočilo a několik minut se nemohli dostat zpět do tempa. Tou dobou se ještě domácí dověděli, že konkurent (Slovácko) v boji o záchranu vede nad Spartou 2:0. Tato skutečnost Jihočechům ale příliš neuškodila a snažili se dále bojovat o tři ligové body. Vítězná branka Olomouce přišla jako blesk z čistého nebe. Domácí zahrávali rohový kop, míč se ale velmi záhy dostal na kopačky hostujících fotbalistů, kteří postupovali ve třech na osamoceného Dobrotku - ten proti přesile nic nezmohl a neměl vůbec šanci zasáhnout proti zakončujícímu Radimu Kučerovi, který vystřelil podél brankáře Kafky a rozhodl o výsledku utkání. V samém závěru se sice Jihočeši tlačili na polovinu Olomouce, svěřenci Petra Uličného si ale již tři body utéct nenechali. Pro Dynamo tento výsledek znamenal jedinou jistotu - sestup do druhé ligy...

Statistiky zápasu

JMÉNO STŘELY NA BRANKU STŘELY MIMO FAULY ROHY OFSAJDY
Střela pravou nohou Střela levou nohou Střela hlavou Střela pravou nohou Střela levou nohou Střela hlavou Fauloval Faulován Zleva Zprava