Příprava Dynamu už odstartovala se vším všudy, Jihočeši mají za sebou i první přípravný turnaj. V Sezimově Ústí skončili na druhé příčce, když v semifinále přejeli domácí Sokol a ve finále podlehli až po penaltách Táborsku. První přípravné zápasy na novou sezonu hodnotil trenér DAVID HOREJŠ.

V úvodním zápase celého turnaje Dynamo bez problémů potvrdilo roli favorita a Sokol Sezimovo Ústí rozstřílelo šesti góly. „Při prvním zápase musím pochválit skvělý přístup všech hráčů. Od prvních minut jsme hráli aktivně, dali rychlé branky a hráli dobře,“ chválil výkon v prvním utkání trenér David Horejš. Černobílí si s přehledem zajistili postup do podvečerního finále, dvakrát se do listiny střelců zapsal Jindřich Kadula, po jedné brance přidali Benát, Mashike, Táborský a Pešek.

Finálový zápas moc zajímavých momentů nepřineslo. Ve vysokých teplotách se hrála bezbranková partie. „Na finále jsme čekali necelé čtyři hodiny, v tomto počasí se hrálo opravdu špatně. Celý zápas byl z obou stran unavený, rozhodovalo se až v penaltách, což je velká loterie,“ shrnul bývalý obránce. Poprvé se v dresu Dynama představilo hned několik nových jmen, ale David Horejš nechtěl ihned hodnotit. „Hráče jsme dělili na dva poločasy, každý hrál vždy jeden. Mnohdy se za tu dobu toho nedá moc předvést, ale hráče chci pochválit za první zápas,“ ještě jednou podotkl.

Následující program má Dynamo opravdu našlapaný. Postupně ho čeká mistr uplynulé sezony Slavia Praha, následovat bude přátelský zápas s vicemistrem z Plzně a do třetice se utká s ligovým celkem ze Zbrojovky Brno. „Nyní nás čekají tři těžké prověrky, které naplno ukážou, jak na tom jsme. Po těchto zápasech už bude prostor hráče hodnotit,“ dodal. Jihočechy čeká pražská Slavia už ve středu, úvodní výkop bude obstarán v 17:00 ve středočeském Benešově.

Testovaný Jakub Moravec se poprvé ukázal na turnaji v Sezimově Ústí (25.6.2017)

Jednadvacetiletý JAKUB MORAVEC přichází ze Sparty do Dynama na zkoušku a hned v prvním přípravném turnaji se zapojil do hry. Odehrál dva poločasy, nejprve v turnajovém semifinále proti domácímu Sokolu Sezimovo Ústí a posléze ve finále proti druholigovému Táborsku.