Ve vloženém 33. kole ČFL se fotbalisté Strakonic konečně dočkali první jarní výhry. Získali jí na hřišti Písku, který v jihočeském derby porazili 2:0. O branky se postarali Táborský a Černý.

Strakonice nasadily do derby silnou sestavu, která se už po šesti minutách mohla radovat z branky. Tu obstaral nekrytý Ivo Táborský, jenž otevřel skóre. Pak si vytvořil dvě šance Písek. Nejprve zaskakoval na brankové čáře za překonaným Křížkem obránce Halama a chvíli na to zastavila Kubišovu střelu spojnice hostující svatyně.

Po změně stran přidali hosté druhou branku. Uklidnění přinesl na kopačky Strakonic v 72. minutě Jaroslav Černý, který byl v týdnu vyřazen z A-týmu Dynama. Strakonice si vítězství v závěru v klidu pohlídaly a připsaly si první jarní výhru.