David Lafata - fotbalový talent, kterého nám většina ligových týmů závidí, se dočkal velkého úspěchu. V uplynulých 28 kolech letošního ročníku první ligy stihl nastřílet 11 branek, čímž vyrovnal rekord čtyř fotbalistů Dynama, kteří dosáhli v minulých letech stejného úspěchu. David má reálnou možnost posunout tento rekord o stupínek výš, šanci vstřelit branku bude mít ještě v Plzni a následně doma se Slávií...
Střelec od Boha se prosazoval již jako malý žáček, ve své první sezoně v Dynamu dokázal na postu záložníka nastřílet v první lize žáků 37 branek. S postupem času se propracovával do dalších věkových kategorií a nebylo pro něj problémem vstřelit v dorostu za sezonu 20 branek!!

Svůj prvoligový debut si odbyl v sezoně 1999/2000, do soutěže naskočil hned v prvním kole (Drnovice - doma), když za stavu 2:0 pro Jihočechy v 85. minutě střídal Ladislava Fujdiara. Bylo to 1.8. - Davidovi tedy bylo přesně 17 let, 10 měsíců a 14 dní. V této sezoně nastoupil celkem k 17 zápasům, ale moc příležitostí ke vstřelení branky ještě neměl, protože většinou střídal v posledních minutách. Pouze jednou odehrál celý zápas (Blšany - venku, od Sportu tenkrát dostal známku 4. Jihočeši prohráli 2:3). V základní jedenáctce se David objevil v této sezoně ještě dvakrát (25. kolo Ostrava - venku a 26. kolo Hradec - doma) - ale ani jeden ze zápasů nedohrál. Celkem v této sezoně nastoupil k 17 utkáním, v nichž odehrál 364 minut (průměr 21 min. na zápas).

V sezoně 2000/2001, která znamenala pro Jihočechy sestup do druhé ligy, se David na hřiště dostával ještě méně. Trenér Tobiáš dával přednost starším hráčům, a tak se na mladíka častokrát nedostalo. I tak stihl odehrát celkem 12 zápasů/281 minut (průměr 23 min. na zápas). Ani jeden zápas neodehrál celý, v základní jedenáctce se objevil čtyřikrát (v Liberci a doma se Synotem, Plzní a Brnem).

V sezoně 2001/2002, která byla pro fotbalisty z jihu Čech druholigová, nedostával David Lafata pod trenérem Bokšou téměř vůbec šanci. Poprvé se dostal do základní jedenáctky až v 15. kole, kdy se hned prezentoval gólem. Během zimní přestávky se David Lafata ocitl na hostování v Jihlavě. Ale po odvolání trenéra Bokši a návratu Pavla Tobiáše se i David do mužstva vrátil zpět. V dresu SK České Budějovice se začal objevovat od 20. kola a nakonec si stihl připsat dalších šest branek. V sezoně 2001/2002 tedy nastoupil pod trenérem Tobiášem celkem k 11 zápasům, v nichž vstřelil celkem 6 branek. Celková bilance této sezony byla 14 zápasů / 977 minut / 7 branek. Během podzimu nastupoval především za rezervu v níž stihl v 9 zápasech vstřelit 5 branek.

Do sezony 2002/2003 nastoupilo mužstvo z jihu Čech opět jako prvoligové. Již v přípravě bylo patrné, že by se mohl David konečně velmi výrazně prosadit - vždyť v 8 zápasech vstřelil 7 branek!! Na svojí první ligovou trefu si musel David Lafata ještě tři zápasy počkat. Dočkal se 26. 8. 2002. Potřeboval k tomu přesně 901 prvoligových minut. Bylo mu 20 let 11 měsíců a 10 dní. I přes to, že čekal rozený kanonýr na svou první ligovou branku poměrně dlouhou dobu, nikdo nepochyboval o jeho střeleckých kvalitách. Ještě v této sezoně přidal David dalších sedm prvoligových gólů a stal se tak nejlepším střelcem Dynama.

V sezoně 2003/2004 patřil již od úvodních kol k největším tahounům mužstva, na jeho kontě začaly rychle naskakovat branky a již po podzimní části bylo jasné, že bude pravděpodobně atakovat střelecké rekordy klubu. Ve spolupráci s Markem Kuličem vytvořili údernou útočnou dvojici, před kterou mají velký respekt obránci všech ligových mužstev. V podzimní časti Gambrinus ligy stihl David nastřílet celkem šest branek, a tak se dalo předpokládat, že pokud bude mít formu i v jarních odvetách, určitě atakuje střelecký rekord Dynama. To se mu také ve 28. kole v domácím zápase proti Blšanům podařilo. Svého úspěchu dosáhl ve věku 22 let 7 měsíců a 14 dnů. Jeho střelecký rekord a první ligovou trefu dělily necelé dva roky.

Jeho jedenáctá trefa v sezoně také znamenala devatenáctou ligovou branku celkem a to znamená, že se zařadil na čtvrté místo v historické tabulce střelců Dynama. Před ním jsou již pouze Karel Vácha (58), Ladislav Fujdiar (37) a Jan Saidl (24).