Fotbalisté Dynama České Budějovice odehráli během přípravy na nadcházející ročník Gambrinus ligy celkem devět utkání, v nichž kouč Jan Kmoch poslal na hřiště celkem 33 hráčů. Celková bilance týmu byla 3 výhry, 5 remíz a 1 prohra při skóre 7:4. Nejcennějšího výsledku dosáhli Jihočeši během rakouského soustředění, když dokázali remízovat s Fenerbahce Istanbul 1:1.

Během přípravy navíc fotbalisté Dynama nastoupili na třech turnajích, z nichž hned dva (v Milevsku a Žirovnici) vyhráli. Na turnaji v Nové Včelnici skončili sice třetí, přesto si připsali cennou výhru nad slovenským mistrem Artmédií Petržalka.

Kouč Kmoch v přípravných zápasech představil hned 12 fotbalistů, kteří poprvé oblékli dres A-týmu. Nejvytíženějším hráčem byl Jan Riegel, který v pouhých šesti zápasech odehrál celkem 390 minut. Ve všech devíti zápasech nastoupili mladíci Vladimír Dobal a Fernando Hudson. Naopak nejméně toho odehrál s třiceti minutami Martin Tischler. Na sedmi vstřelených brankách se podílelo šest různých fotbalistů, jeden gól si soupeři vstřelili sami..

Přípravné zápasy - léto 2008

28. června (turnaj Milevsko):
Milevsko - Č. Budějovice 0:1 (0:1)
Branky:
12. vlastní
Sestava:
1. poločas: Vršecký - Dobal, Mácha, Leština, Žižka - Hudson, Mašát, Hílek, Jasanský - Edison, Stráský
2. poločas: Křížek - Knakal, Peroutka, Šmíd, Šíma - Dolejš, Hílek, Benát, Vido - Zajac, Svátek

28. června (turnaj Milevsko)
Č. Budějovice - Viktoria Žižkov 0:0, 6:5 na pen.
Sestava:

5. července (turnaj N. Včelnice)
Liberec - Č. Budějovice 2:1 (2:0)

Branky: 7. Brožík, 29. Vlasko - 44. Dobal
Sestava: 1. poločas: Kučera - Knakal, Horejš, Hunal, Žižka - Dobal, Skopalík, Benát, Šíma - Mašát - Svátek
2. poločas: Kučera - Knakal, Horejš, Hunal, Žižka - Hudson, Skopalík, Benát, Dobal - Svátek (55. Zajac), Sedláček

Č. Budějovice - Artmedia Petržalka 2:1 (0:0)
Branka:
35. Mašát, 58. Jasanský - 40. Pospěch
Sestava:
Křížek - Leština, Peroutka, Šmíd, Šíma - Hudson (31. Dobal), Riegel, Tischler (30. Mašát), Jasanský - Zajac (30. Stráský), Sedláček

12. července (turnaj Žirovnice)
Č. Budějovice - Znojmo 0:0, 4:2 na pen.

Sestava: Křížek (36. Kučera) - Peroutka, Hunal (47. Leština), Šmíd, Žižka - Hudson, Benát, Skopalík (36. Riegel), Dobal (50. Jasanský) - Zajac (47. Ondráček), Sedláček

112. července (turnaj Žirovnice)
Č. Budějovice - Kladno 0:0, 5:4 na pen.

Sestava: Kučera (36. Křížek) - Leština, Horejš, Riegel, Šmíd - Mezlík, Dobal (51. Hudson), Skopalík, Jasanský (57. Peroutka) - Svátek, Ondrášek (36. Sedláček)

17. července (Uttendorf /Rakouko/)
FSV Frankfurt - Č. Budějovice 0:0
Sestava: 1. poločas: Kučera - Peroutka, Hunal, Horejš, Šmíd - Mezlík, Hílek, Benát, Kovařík - Svátek, Sedláček
2. poločas: Křížek - Leština, Riegel, Žižka, Šmíd - Hudson, Skopalík, Mašát, Trubila - Stráský, Zajac (78. Dobal)