Budějovické Dynamo se po minulém prohraném zápase v Jablonci opět vydává na cizí hřiště. Tentokrát se Jihočeši podívají na Moravu, kde změří své síly o horní patra ligové tabulky s ambiciózním Synotem. Celek 1. FC Synot se drží na pátém místě s pětatřiceti body, fotbalisté z jihočeské metropole poklusávají na sedmé příčce s třiatřiceti body. Dá se tedy předpokládat tuhý boj o každý metr trávníku. Utkání je na programu v sobotu 10. dubna od 20 hodin a odehraje se na Městském fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti.

Diváci: 4196.

Sestava Synotu: Drobisz - Kostka, Rajnoch, Palinek, Bureš (77. Malár) - Ivana, Abrahám, Polách, Pavlík (83. Čoupek) - Meduna (69. Stajič), Nezmar

Preview
V desátém kole narazilo Dynamo České Budějovice na moravský Synot. V předešlém kole, tedy v devátém, deklasovali Jihočeši jablonecké mužstvo 3:0 a obecenstvo z jihu Čech čekalo, zdali si budějovický celek povede v desátém kole tak dobře, jako tomu bylo právě proti Jablonci. Moravané však dopředu naznačovali, že by se na Střeleckém ostrově rádi dopracovali ke třem bodům. Ve slunečném podzimním počasí se mohlo otevřít skóre hned na začátku utkání, když se po hrubé chybě Horejše dostal sám před brankáře hostující Nezmar, ale Kafka se předvedl ve vynikající formě. Jihočeši se z předchozí situace řádně poučili a okamžitě zaměstnávali gólmana Macháčka. V 19. minutě domácí vstřelili první branku, o kterou se zasloužil parádně umístěnou střelou kanonýr David Lafata. Lafata se poté mohl podruhé zablýsknout, ale dokázal nastřelit pouze břevno. Ihned po začátku druhé půle vsítili branku i hosté - Meduna se dobře uvolnil a z těžkého úhlu nakonec prostřelil gólmana Kafku. Meduna se poté zaskvěl orazítkovaným břevnem. Po fotbalovém pravidle nedáš dostaneš se ocitl v gólové příležitosti domácí Kulič a nedal gólmanu Macháčkovi ani pramalou šanci. V polovině druhého poločasu obešel hostující Činčala tři obránce a nechytatelnou střelu poslal přesně za Kafkova záda. Do konce zápasu se nic zajímavého nestalo a utkání tak skončilo smírně 2:2.

V samostatné české lize odehráli Jihočeši se Synotem celkem pět utkání. Jeden zápas černobílý celek dovedl do vítězného konce, dvě utkání skončila remízou a dva duely fotbalisté zpod Černé věže prohráli. Celkové skóre 5:8 z pohledu českobudějovických hráčů. Na moravském stadionu se fotbalistům z jihočeské metropole nepovedly vydolovat kýžené body, oba dva zápasy skončily porážkou (0:2, 0:2). Ve vzájemných statistikách svítí i nepříznivé skóre 0:4.

1. FC Synot krouží momentálně na páté příčce ligové tabulky a mají na kontě pětatřicet bodů. Ze čtyřiadvaceti utkání Moravané desetkrát porazili svého soupeře, pět zápasů skončilo dělbou bodů a v devíti duelech přenechali tři body soupeři. Celkové skóre 31:31. V tabulce domácích zápasů okupují třetí místo se sedmadvaceti body. Osmkrát přehráli svého protivníka, ze třech zápasů nevzešel vítěz ani poražený a pouze jediné utkání na domácí půdě ztratili. Celkové domácí skóre 20:8. Nejlepším kanonýrem v týmu je se sedmi zásahy útočník Jan Nezmar. Nejvíce žlutých karet obdržel kapitán Jan Palinek, jenž nasbíral pět žlutých karet. Jako jediný z moravské družiny uviděl jednu červenou kartu Tomáš Polách. Nejvíce odehraných zápasů absolvovali Michal Meduna společně s Janem Palinkem, odehráli jich celkem třiadvacet. V kolonce nejvíce odehraných minut se může pyšnit Jan Palinek, jenž strávil na trávníku 2070 minut.

V zimní pauze změnili své pole působnosti Ivan Dvořák (České Budějovice - na hostování), Jiří Kowalík (Teplice), Josef Lukaštík (Zlín - z hostování), Lukáš Macháček (Liberec - z hostování), Tomáš Míca (Drnovice - na hostování), Marek Seman (Trenčín - na hostování), Veliče Šumulikoski (Zenit Petrohrad /Rusko/). Do týmu trenéra Jarolíma přišli Milan Ivana (Trenčín), Pavel Kováč (Dubnica), Petr Pavlík (Padrubice), Jan Rajnoch (Bohemians Praha), Robert Veselovský (Nitra), Ivo Zbožínek (Drnovice).

Ve čtyřiadvacátém kole odcestoval Synot do sestupem namočené Opavy. Od začátku utkání bylo ve hře enormní nasazení obou mužstev. Nejprve zahrozili hosté, kteří spálili dvě velké šance v úvodu zápasu. Nejdříve Nezmara vychytal opavský brankář Vašek, poté netrefil branku ze slibné pozice Rajnoch. Opavští se ozvali až ke konci prvního poločasu - Zeher výborně vypálil a vyražený balon nedokázal Faldyna dopravit do hostující sítě. Opavští fotbalisté přidali po přestávce na důrazu a odměnou jim byla vstřelená branka, o kterou se zasloužil kapitán Jan Baránek. Hráči Synotu po inkasované brance hru vyrovnali, ale vyrovnávající gól již nevstřelili. Hosté tak podlehli Opavě 0:1.

Mezi hráčské opory se řadí gólman Petr Drobisz, v obraně potom operují velezkušení Rastislav Kostka společně Janem Palinkem, na kraji obrany působí výborný exekutor standardních situací Jakub Bureš. V záloze čaruje špílmachr Tomáš Polách, ve výtečné formě se nyní představuje Milan Ivana. V útoku se spolehlivě doplňuje duo Nezmar-Meduna.

V utkání na Synotu nebude k dispozici trenéru Tobiášovi pouze pravý obránce Vladimír Pončák, jenž nasbíral čtyři žluté karty. Lodivod jihočeského mužstva jinak může počítat se všemi fotbalisty černobílého týmu. Kouč Karel Jarolím nenasadí na trávník pouze Pavla Němčického kvůli dlouhodobému zranění.

Zápas odpíská hlavní rozhodčí Václav Bouše, jeho asistenty budou Evžen Amler a Drahoslav Handlíř. Funkci čtvrtého rozhodčího bude vykonávat Karel Vidlák. Delegátem utkání byl jmenován pan Večeřa. Českobudějovičtí fotbalisté odehráli v minulém kole proti Jablonci dobrý zápas a vstřelili dvě branky, přesto si však ze severočeské tvrze neodvezli ani bod. Jihočechy čeká velice náročný duel, který napoví mnohé o dalším vývoji v horních patrech ligové tabulky. Synot však hraje na domácí půdě výtečně, zbytečně nerozdává body soupeřům a na domácím trávníku je takřka k neporažení. Velmi těžké utkání je stanoveno na sobotu 10. dubna od 20 hodin a zápas se odehraje na Městském fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti.